Image

Усні прозові наративи про російсько-українську війну (на матеріалі розповідей жителів села Осипенко Бердянського району Запорізької області)

Навчальний заклад: Осипенківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Осипенківської сільської ради Бердянського району Запорізької області

Автор: Водолавська Анастасія Василівна

Відділення: Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство

Секція: Фольклористика

Область: Запорізька

Опис:

Суть наукового дослідження полягає у записі та аналізі записаних меморатів від вимушених переселенців села Осипенко Бердянського району Запорізької області задля відтворення цілісної картини російської агресії у регіональній проекції. Актуальність та новизна роботи не викликають сумнівів, адже віддаленість зафіксованих подій вимірюється місяцями, а не десятиліттями, тому сприймаються записані твори сучасно і зрозуміло. В результаті опрацювання завдань проекту систематизовано та класифіковано фольклорний матеріал, виокремлено провідні мотиви наративів (непокори, власного вибору, героїчного вчинку, народження патріотичної свідомості тощо) та способи творення новітніх героїв. Розкрито специфіку механізму формування фольклорного репертуару та окреслено ймовірні шляхи подальшого дослідження з даної теми.