Image

"Російський варіант сучасного колоніалізму в контексті російсько-української війни (соціологічні аспекти сутнісного виміру колоніалізму)"

Навчальний заклад: Миколаївський ліцей №38 імені Володимира Дмитровича Чайки Миколаївської міської ради Миколаївської області

Автор: Легчило-Янішевський Володимир Андрійович

Відділення: Філософія та суспільствознавство

Секція: Соціологія

Область: Миколаївська

Опис:

У роботі надані визначення таких поняття як колоніалізм та окупація. Проаналізовані статі Женевської і Гаазької конвенцій відповідно окупованих територій. Введена нова дефініція – Синдром Данерис, що характеризує т політика, який раніше сприймався як конструктивний, але потім почав вести жорстоку політику. Надані ознаки синдрому. Описана та проаналізована колонізація українських земель Російською імперією та СРСР. Розроблено «Модель російського варіанту сучасного колоніалізму», що повністю підтверджується соціальними опитуваннями населення окупованих територій, аналізом медіапростору, а також інтерв’ю, що взяті у мешканців де окупованих територій. Модель демонструє, що російський варіант сучасного колоніалізму містить як класичні ознаки колоніалізму, так і «інноваційні», серед яких: «сакральна» колонізація територій, посилений тероризм відносно України і реалізація концепції «Україна без українців».